Neděle, 18. Listopad 2018, Česku, RUDY ZNALAZŁ DOM!! :) Błagam, pomóż mi... Dłużej już nie wytrzymam.... Umrę tutaj, bo jestem zwykłym kundlem....

Od 18. Listopad 2018 - 0:00
821 Lidé , kteří se účastní
Popis události
Rudy urodził się na wsi . Od samego początku był niekochany. „Właściciel” nie pilnował go, pies włóczył się po całej okolicy, biegał za suczkami. Po kilku latach przyzwyczaił się do życia w nędzy i walki o każdy kęs jedzenia. Musiał polować. Z głodu jadł kury, króliki okolicznym mieszkańcom, którzy go za to bili, a nawet próbowali otruć. Tak Rudy był przepędzany z miejsca na miejsce. Nie miał co jeść, więc siedział pod szkołą, gdzie dzieci wyrzucały mu resztki. Rudy się z nimi bawił. W międzyczasie Rudy spotkał sunię – Kasię, ona też nie miała domu. Bronił jej i nie pozwalał skrzywdzić .Gryzł się z innymi psami w obronie Kasi. Niechęć do innych samców pozostała mu do tej pory.W końcu ktoś zgłosił psy do ośrodka w gminie i nakazał odłapanie ich. Hycel przyjechał, Rudy oraz Kasia bez oporu wsiedli do samochodu. Oboje trafili do Punktu Przetrzymań dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie. Kasia od razu znalazła kochający dom. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Rudego, pomyślałam ,że nie mogę go tak pozostawić. Tym bardziej , że chciał zalizać każdego człowieka na śmierć Zabrałam go do siebie , do domu, chciałam mu podarować dom tymczasowy. Rudy z początku biegał po podwórku. Niestety Rudy przez całe życie był wolny i błąkał się i to miał już zakodowane w psychice. Wyskoczył przez bramę… Mam bardzo niskie ogrodzenie.Sytuacja z wyskakiwaniem przez bramę powtórzyła się jeszcze dwa razy. Mimo, tego ,że wyskakiwał, to po 10 minutach zaaaawsze wracał z powrotem, w taki sam sposób, jaki uciekł. Nie umiał chodzić po drodze, wchodził pod koła samochodów. Pewnego dnia potrąciło go auto. Nie doznał większych obrażeń. PRÓBOWALIŚMY WSZYSTKICH MOŻLIWYCH SPOSOBÓW, ABY UNIEMOŻLIWIĆ RUDEMU UCIECZKĘ. Bezskutecznie. Był sprytniejszy od nas. Często wracał poraniony, bo wdawał się w walki z innymi psami. Zjadał króliki. Nie mogliśmy sobie poradzić z Rudym, zdziczał. A zdziczałe, niezsocjalizowane psy są poddawane eutanazji. Zdecydowaliśmy się na brutalny krok- oddaliśmy Go do punktu. Obiecałam sobie wtedy,że choćby nie wiem co, znajdę dla niego bezpieczny dom. I nigdy nie odpuszczę.

Smutek Rudego nie miał końca, wył bez przerwy, nie jadł, nie pił. Pewnego dnia, kiedy pracownicy robili selekcję w kojcach, Rudy im się wyrwał. Nie było go godzinę. A gdzie był? Siedział pod drzwiami mojego domu… Kiedy pracownicy przyjechali go ode mnie zabrać z powrotem do gminnego kojca, jego oczy błagały, aby go stamtąd nie zabierać… Obecnie bohater tej historii siedzi w gminnym kojcu 2mX1m, nie ma żadnego psiego przyjaciela, jest sam. Mam nadzieję ,że po kastracji jego niechęć do samców zniknie, do suczek nic nie ma. Rudy nigdy nie ugryzie człowieka, to pies, który zapłaci każdą cenę za możliwość kontaktu z człowiekiem, on go kocha bardziej od siebie. Łasi się i domaga się pieszczot. Rudy nie jest jest żadnym Yorkiem, maltańczykiem, westem, pekińczykiem, czy inną wymyślną rasą…, choć wiem,że gdyby był, to po opublikowaniu tej historii od razu rozdzwoniłyby się telefony z pytaniem „ kiedy mogę po niego przyjechać?!”. Nie, Rudy jest najzwyczajniejszym wiejskim kundlem, który odda całe swoje serce człowiekowi , tylko potrzebuje domu z wysokim ogrodzeniem. Jeśli ktoś miałby pomysł, jak mu pomóc, chciałby mu dać dom stały lub tymczasowy, czy zaoferowałby pomoc behawioralną, to jesteśmy otwarci na propozycje. Kontakt.: 606-808-043.
Zuzanna Jóźwik.
------------
EDIT: 05.2015r. Rudy już po kastracji. Spokorniał, stał się bardziej posłuszny i grzeczny. Szukamy domu tymczasowego! Myślę,że Rudy dostosuje się i nie będzie uciekał, a jeśli to będzie to robił, to pomyślimy o terapii behawioralnej. Proszę o pomoc w poszukiwaniu domku!!!


NIE MOŻESZ POMÓC, CHOCIAŻ UDOSTĘPNIJ, TO NIC NIE KOSZTUJE!

RUDY ZNALAZŁ DOM!! :) Błagam, pomóż mi... Dłużej już nie wytrzymam.... Umrę tutaj, bo jestem zwykłym kundlem...., Česku událost

LUCIE - Brno, DRFG arena - EvoLucie tour 2018

LUCIE - Brno, DRFG arena - EvoLucie tour 2018

Neděle 18. Listopad 2018
386 shares
Preteky Pod Vplyvom Alkoholu Na Letisku V Žiline

Preteky Pod Vplyvom Alkoholu Na Letisku V Žiline

Úterý 20. Listopad 2018
364 shares
******** Veletrh 2018 - Praha
Pátek 07. Prosinec 2018
320 shares
Within Temptation - Praha, Forum Karlín
Úterý 11. Prosinec 2018
312 shares
Global Champions Prague Playoffs
Čtvrtek 13. Prosinec 2018
311 shares
One-to-One MBA Event in Prague
Čtvrtek 06. Prosinec 2018
302 shares
Global Champions Prague PlayOffs 2018
Čtvrtek 13. Prosinec 2018
233 shares
Apokalypsa 44th - Bobycentrum, Brno, Czech rep.
Pátek 30. Listopad 2018
228 shares
ELÁN 50 ROKOV | Košice, Steel Aréna 2018
Pátek 23. Listopad 2018
188 shares
Více zajímavých akcí
Získat doporučení na události na základě vašeho vkusu z Facebooku. Získej ho ihned!Ukažte mi vhodné akce pro měNyní ne